Един от най-обичаните отбори в цяла България Ботев продължава да крачи с големи стъпки към "Б" група.

Пловдивчани размазаха Асеновец с 4:0 като гост в двубой от първия кръг на пролетния дял на Югоизточната "В" група. Мачът се изигра в Асеновград пред около 3500 зрители.

"Канарчетата" си свършиха работата още през първото полувреме, когато нокаутираха своите домакини с голове на Гуджев, Юсеинов, Курдов и Байрев.

В края на мача в игра за Ботев се появи 16-годишният Христо Парунев, който потича три минути. Младокът има цели 5 черевни картона в юношеските формации на тима за едва 17 мача.

В 3-тата минута на двубоя Гуджев завъртя топката от корнер и тя опъна мрежата на Асеновец. След половин час игра Курдов подаде на Юсеинов, който вкара на празна врата.

Малко по-късно Курдов вкара своя дежурен гол за Ботев, след точно изпълнена дузпа. Така голаджията закръгли головата си сметка на кота "30" през сезона.

В 45-ата минута отлична триходова комбинация между Димитър Байрев, Манчев и Курдов завърши с гол на първия за 0:4.

БОТЕВ: Амбарцумян, Аргиров, Димитров, Вл. Байрев, Гаджалов, Манчев, Гуджев, Д. Байрев (Стефанов - 46'), Асенов (Парунев - 88'), Юсеинов (Хаджифейзула - 71'), Курдов