Юнес Бенжелюн бе един от най-добрите защитници в родния шампионат, но през последните седмици формата му спадна и класата му бе поставена под съмнение. Играчът на Локомотив Пловдив даде интервю за "Меридиан мач", в което говори за ситуацията при "смърфовете" в момента.
"В лош период сме. Не успяхме да спечелим три мача поред, което ни изнерви. Особено последните две срещи ни дойдоха в повече - равенството с Монтана и загубата от Пирин за Купата на България", каза играчът.
"Отпадането от турнира беше най-голямото ни разочарование и съжалявам много за това. Наистина този мач ни причини много болка", признава тъмнокожият футболист.
"Не си вкарваме положенията, а когато това стане, не е трудно да ни вкарат голове на нас. Ето, срещу Пирин водехме с 1:0 и имахме няколко възможности да вкараме втори гол. Не го направихме, а допуснахме две попадения, което е непростимо. Мисля, че трябва да се научим да побеждаваме."
"Понякога 1:0 е отличен резултат, няма смисъл да се търси разгром с няколко гола разлика. Затова мисля, че Локомотив още е наивен отбор. В България манталитетът на хората явно е такъв - когато всичко е наред, се прегръщаме и целуваме, когато се появят първите трудности, хората се хващат за гушите, търси се виновникът", смята Бенжелюн.
"Не исках да говоря пред пресата, защото всекидневно се създават интриги. Изричат се един куп лъжи. Ще ви дам пример. Писаха за мен, че са ме засекли в една кола с атрактивна блондинка. Какво означава това? Моята приятелка е българка и е блондинка. Така се създават интриги."
"Направихме три слаби и много разочароващи мача, но няма да се предаваме. Има още 9 шампионатни двубоя, от които трябва да спечелим максимум точки и да си върнем доверието и уважението на публиката ни", продължава футболистът.
"Пак ще повторя, че няма никаква нужда от драми и истерии. Когато бием и сме в добра серия, сме шампиони и се говори дори за Шампионска лига, когато падаме обаче, сме ла*нари и не ставаме за нищо", завърши Бенжелюн.

Каримански: Оставка на правителството няма да е заплаха за България в Еврозоната
Опасни шофьори под въздействие на наркотици и алкохол сеят хаос на пътя
Наводнения и бури в Гърция: Срутвания, евакуации и затворени училища
Централна емисия
„Байерн” надигра „Щутгарт” с хеттрик на Кейн
Божидар Божанов: По всичко изглежда, че провокаторите са действали с МВР
Разходите за заплати нарастват с около един милиард евро
Румен Петков: Омразата тръгва от парламента
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Гледайте SENSHI 29 на живо
Какво да очакваме от SENSHI 29? Прогнози, фаворити, изненади?
Джей Опетая след победата: Бих се като г*вно
IBF подкрепи двубой между Усик и Уайлдър
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар