Славия победи Пирин след изпълнение на дузпи и се класира на финала за Купата на България.

В редовното време резултатът бе 1:1
. Славия успя да поведе в края на първото полувреме след спорна дузпа, вкарана от Даниел Пеев. Пирин изравни през втората част чрез Димитър Наков.

Това ще е първа битка за трофея за "белите" след 1996 г., когато те спечелиха дубъл. Пирин пък не успя да стигне до финала, както стори през 2009 г., когато загуби от Литекс.

Така на финала на 25 май "Белите" ще спорят за отличието с ЦСКА.

Пирин започна по-добре мача и можеше да вкара още в началото. Капитанът Веселин Стойков шутира от границата на наказателното поле, но Емил Петров показа класа и спаси Славия.

Отговорът на "белите" не закъсня.  В 7-ата минута Виктор Дениран центрира остро в наказателното поле на Пирин, където Мартин Кушев бе задържан за фланелката от бранител на гостите, но дузпа не бе отсъдена.

Малко по-късно Веселин Стойков бе оставен непокрит в малкия пеналт и с глава прати топката в напречната греда на домакините. Това бяха силните минути на "орлетата", но те пропуснаха да вкарат.

Постепенно играчите на Славия взеха инициативата, но така и не стигаха до голови положения. Така се стигна до 43-ата минута и най-спорното положение в мача. Николай Божов нахлу в наказателното поле на Пирин и след шпагат на Митревски падна, при което съдията Георги Йорданов свири дузпа.

Това вбеси гостите, които едва не потърсиха физическа саморазправа с Йорданов. Зад бялата точка застана Даниел Пеев и вкара за 1:0.

Второто полувреме започна с положение за Пирин. Попев пусна страхотен пас към Стойков, който шутира силно, но до гредата. "Орлетата" увеличиха темпото и около 60-ата минута изпуснаха три чисти голови положения.

Първо Бибишков, Карачанаков и Наков се разминаха с топката, останали сами в малкото наказателно поле на Славия. След това Антон Карачанаков проби отлично отляво, премина през Дяков, пусна топката успоредно, но Кацимерски вместо да скъса мрежата, стреля несериозно.

В 64-ата минута пък Попев бе изведен зад отбраната на Славия, но отново не успя да изравни.

Логичното се случи в 70-ата минута и Пирин вкара. Защитата на "белите" заспа след центриране от ъглов удар и Димитър Наков отблизо чукна топката в мрежата за 1:1.

Малко по-късно гостите можеха да стигнат и до втори гол. Крум Бибишков се озова сам срещу Емил Петров, но не успя да овладее добре топката и пропусна. В последната минута на редовното време пък Мирослав Ризов изпусна да прати Пирин на финал.

Той се освободи отдясно, остана сам срещу Петров и стреля по диагонала, но топката профуча до дясната греда и така се стигна до продължения.

През първото допълнително време не се случи нищо интересно. Двата отбора заложиха на сигурността и основно разиграваха в центъра на терена, без да се стига до удари към вратите.

В 109-ата минута Славия поиска дузпа за единоборство между Коемджиев и Георги Христов, но такава не бе отсъдена.
До края не се случи нищо интересно и се стигна до дузпи, след изпълнението, на които Славия триумфира.

Точни за домакините бяха Георги Христов, Николай Божов, Даниел Пеев, Том Мансаров, Жуниор, Филип Филипов, Даниел Молдованов, а Радослав Димитров изпорти.

За Пирин вкараха Янко Сандански, Димитър Наков, Юлиан Попев, Крум Бибишков, Иван Цветков, Якимов, но Карачанаков, Мирослав Ризов не успяха. "Орлетата" дори бяха на един наказателен удар от финала, но Емил Петров хвана дузпата на Карачанаков, след което Молдованов вкара, а Ризов стреля в аут.

СЛАВИЯ - ПИРИН 8:7 (1:1 в редовното време)

1:0 Пеев (45-д)
1:1 Наков (69)

СЛАВИЯ: Петров, Дяков (65-Филипов), Молдованов, Басо (90-Генев), Дениран, Мансаров, Пеев, Димитров, Жуниор, Кушев (71-Христов), Божов

ПИРИН: Аршинков, Ризов, Коемджиев, Наков, Митревски (46-Попев), Сандански, Кацимерски, Стойков (57-Карачанаков), Воденичаров (46-Якимов), Цветков, Бибишков