Скаут на белгийския елитен Стандард Лиеж ще пристигне в Пловдив, за да наблюдава изявите на футболисти от местния Локомотив.

Съгледвачът Руди Катушич, който отговаря за Източна Европа, е подал заявка за срещата на "смърфовете" с Пирин идната събота. Твърди се, че Катушич се познава добре със спортният директор на Локо Бранко Милованович.

От Лаута не пожелаха да разкрият кои футболисти са попаднали в полезрението на белгийския тим. Сред спряганите имена са на Христо Златински, Йордан Тодоров, Мартин Кавдански и Базил де Карвальо.

Междувременно стана ясно, че ръководството на Локо е освободило от отбора
Хуан Мануел Бариентос.

Футболистът е отказал да играе за дублиращия тим на пловдивчани и последвало уволнение.
Както е известно, преди две седмици Локо се раздели и с Патрик Огунсото.

Президентът на "смърфовете" Коко Динев пък е склонен да опрости наказанията на играчите за отпадането от Пирин за купата, но само ако те успеят да се класират за Лига Европа.
Това ще стане, ако Локо завърши на четвърто място, а ЦСКА спечели Купата на България.