Бургаският Нефтохимик се върна в професионалния футбол. Днес "шейховете"  се наложиха с 1:0 над Септември (Тервел) в бараж, който се игра на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

Двубоят се игра заради отказването на двата пловдивски отбора от Източната "Б" група - Спартак и Брестник.

Победния гол реализира ветеранът Митко Трендафилов, който се разписа от дузпа минута пред края на мача.

Отборът на Нефтохимик превъзхождаше своя противник през целия мач.

Ветеранът Милен Георгиев можеше да се разпише още в шестата минута, но вратарят на Септември спаси.

След това Митко Трендафилов и Лефтеров пробваха далечни удари, но отново без резултат. В 23 минута Антон Иванов от 4 метра не нацели вратата.

Митко Трендафилов също направи неростим пропуск в 38 минута, останал сам срещу вратаря на тервелци.

В 89 минута бургазлии най-сетне стигнаха до гол. Съдията даде дузпа за нарушение срещу Милен Христов, а Митко Трендафилов не сбърка от бялата точка.