Черноморец Бургас успя да продължи със силното си представяне в родното първенство, след като надви с 2:0 като гост коравия тим на Черно море.

Двата тима се изправиха един срещу друг на "Тича" в двубой от 8-ия кръг на "А" група, а домакините така и не успяха да измъкнат нещо от тази среща.

Головете в мача бяха дело на Андонов и Асис съответно в 33-ата и 73-ата минута.

С тези попадения бургазлии показаха, че загубата от Славия през миналия кръг е била чиста случайност.

След този успех Черноморец измести Литекс от третото място в класирането, като тимът в момента заема въпросната позиция с актив от 18 точки.

Двубоят започна добре за домакините от Варна, които създадоха голово положение още в 3-ата минута.

В ситуацията обаче Александров не успя да засече топката във вратата на Стоян Колев при едно центриране.

Темпото на игра се запази високо през следващите няколко минути и се забеляза, че и двата тима създадоха доста добри атаки.

В 14-ата минута Черноморец създаде най-чистото си положение от началото на мача, след като Андонов излезе очи в очи срещу Илко Пиргов, но стражът на Черно море улови топката.

В следващите минути гостите демонстрираха по-добра игра и стигнаха до няколко добри положения, които дойдоха след удари от дистанция на Пламен Крумов и Дончо Атанасов.

Все пак обаче добрата игра на "Акулите" даде резултат и в 33-ата минута Андонов отбеляза.

Той засече хубаво центриране на Асис и по този начин даде преднина на Черноморец.

Три минути по-късно гостите можеха да стигнат и до втори гол, но ударът на Жужу стрещна напречната греда.

До края на полувремето не се стигна до повече попадения и резултатът се запази на почивката.

През първите минути на второто полувреме не се случи нищо кой знае колко интересно.

В 62-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като Паломино се строполи в наказателното поле, след като се сблъска с Терзиев.

Такава обаче не бе отсъдена и в крайна сметка играта продължи.

В 73-ата минута интригата в този мач бе убита, след като Асис вкара второ попадение за гостите от Бургас.

Той се възползва от неразчетено излизане на Пиргов, след което с  глава реализира. До края на мача нови попадения не паднаха и резултатът се запази.

ЧЕРНО МОРЕ - ЧЕРНОМОРЕЦ 0:2
0:1 Андонов 33'
0:2 Асис 73'

ЧЕРНО МОРЕ: Пиргов, С. Александров, Янев, Ал. Александров, Илиев - к, Йотов, Капитанов (67 - Марчев), Атанасов, Божилов (46 - Паломино), Камазола, Манолов (46 - Симеонов)

ЧЕРНОМОРЕЦ: Колев, Дянков - к, Николов, Андонов (90 - Хайри), Асис (83 - Дяков), Абел, Пехливанов, Цонков, Жужу (59 - Кишишев), Терзиев, Крумов