Младежкият национален отбор на България се препъна у дома по доста неприятен начин и се отдалечи от класиране на Евро 2013.

Момчетата на Михаил Мадански взеха само точка при домакинството си на Австрия, след като двата тима завършиха при равенство 1:1. Това стана в двубой от Група 10.

За нашите момчета не игра Момчил Цветанов, който бе тръшнат от вирус. Единственото попадение за домакините реализира Александър Тонев в 12-ата минута, а гостите изравниха чрез Дибон в 78-ата минута.

Като цяло домакините играха доста добре в тази среща, макар че отстъпваха инициативата на своя противник от време на време.

Днес България пропусна страхотна възможност да оглави класирането в своята група и в момента нашите са с равни точки със Шотландия, като и двете страни имат по 8 пункта.

Следващият мач от квалификациите на България е домакинство именно на Шотландия

Нашите момчета започнаха мача със страхотно самочувствие и в 10-ата минута след хубава атака Александър Цветков отправи силен удар, който обаче излезе в аут.

Две минути по-късно все пак обаче добрата игра на момчетата на Михаил Мадански даде резултат и Александър Тонев реализира страхотно попадение.

Крилото на полския Лех Познан пое топката и със супер удар от 25 метра не остави никакви шансове на Радлингер да реагира.

През следващите няколко минути обаче гостите започнаха да налагат преса над "Лъвчетата", което обаче не доведе до нищо кой знае колко опасно.

В 36-ата минута Холцхаузер вкара топката във вратата на Стефано Кунчев, но попадението му бе отменено, заради засада.

До края на полувремето не се стигна до попадения и в крайна сметка резултатът се запази.

Второто полувреме започна доста скучно и през първите минути от него не се стигна до голови положения.

В 64-ата минута Тонев можеше да вкара втори гол в мача, но ударът му бе избит от Радлингер.

Натискът на домакините продължи и в 67-ата минута Цветков стреля силно от въздуха, но ударът му бе блокиран в тялото на противников футболист.

В 78-ата минута, за съжаление на нашите момчета, Австрия ни вкара гол. Дибон успя да реализира, възползвайки се от грешка в нашата отбрана.

Две минути по-късно Радо Василев можеше да изведе България отново напред в резултата, но стражът на австрийците по феноменален начин спаси.

В последната минута от редовното време Аяс отправи тежък удар, който обаче излезе в аут.

БЪЛГАРИЯ (младежи) - АВСТРИЯ (младежи) 1:1