Левски допусна неприятна загуба от Стяуа Букурещ с 1:2 в най-сериозната си контрола от зимната подготовка на тима.

Двата отбора се изправиха един срещу друг на турска земя, където се намират на зимна подготовка.

Като цяло треньорът на "Сините" Николай Костов даде шанс на доста играчи да се изявят на терена.

Резултатът в мача откриха левскарите чрез Иван Цветков, който се разписа в 38-ата минута, но две минути по-късно Танасе изравни от дузпа.

Румънците получиха право да изпълнят и втора дузпа, която бе реализирана от Русеску в 75-ата минута. Не може да не се отбележи, че Валентин Илиев излезе като титуляр за "Армейците".

Като цяло двубоят започна добре за Левски и "Сините" започнаха да атакуват първи.

В 4-ата минута Влади Гаджев отправи силен удар, който обаче бе избит от бранител на противника.
В следващите минути натискът на "Сините" бе масиран и момчетата на Николай Костов създадоха няколко доста добри атаки, от които обаче не стана нищо кой знае колко сериозно.

Румънците обаче също показаха зъби и в 33-ата минута Пламен Илиев изчисти най-опасното положение от началото на мача.

В ситуацията Тату стреля силно, след което младокът отрази удара му. Последва и нов удар на футболиста на Стяуа, но Илиев отново бе на висота и спаси вратата си от попадение.

Само минута по-късно румънците стигнаха до нова голова възможност, но гредата спаси българския гранд от гол. Габриел Машадо нацели страничния стълб при свой удар и пропусна страхотна възможност.

В 38-ата минута обаче Левски поведе в резултата след гол на Иван Цветков.

Той успя да се възползва от едно прекрасно центриране на Тони Калво и с техничен удар по земя простреля противниковия вратар.

Две минути по-късно обаче Стяуа получи право да изпълни дузпа, след като Пабло Брандан бе покосен в наказателното поле от играч на Левски.

Танасе от своя страна реализира от "бялата точка" и изравни резултата в мача. До края на полувремето не се стигна до повече попадения и в крайна сметка двата тима излязоха при равенство на почивката.

На почивката Николай Костов замени Симеон Райков и Иван Цветков, пускайки на техните места Даниел Младенов и намиращия се на проби в клуба бразилец Диелтон.

"Сините" започнаха по-добре през втората част и създадоха няколко добри атаки.

В 51-ата минута Тони Калво намери Христо Йовов с хубав пас, но ударът на последния бе неточен.

Няколко минути по-късно румънците пропуснаха страхотна голова възможност.

Радут бе излязъл сам срещу Пламен Илиев, но Мюлдер се намеси и изчисти топката.

В 75-ата минута пък реферът отсъди втора дузпа за Стяуа, която бе реализирана от Раул Русеску.

В ситуацията Стефан Станчев загуби топката пред нак. поле, след което реферът даде доста пресилена дузпа за румънците, заради спорно нарушение. До края не се стигна до повече попадения и резултатът се запази.

ЛЕВСКИ - СТЯУА 1:2
1:0 Цветков 38'
1:1 Танасе 40' дузпа
1:2 Русеску 75' дузпа

ЛЕВСКИ: Илиев, Мюлдер, Грийн, Башлиев, Пинто, Йовов - к, Гаджев, Тасевски, Калво, Райков, Цветанов: Като резерви влязоха: Станчев, Старокин, Димов, Р. Цонев, Вутов, Младенов, Диелтон

СТЯУА: Татарушану, Дананае, В. Илиев, Чиричес, Ирвулески, Чопчиу, Брандан, Препелита, Танасе, Тату, Машадо