Отборът на Черно море попиля запътилия се към "Б" група Калиакра. Двубоят от 24 кръг на първенството, игран на стадион "Тича" във Варна, завърши с разгромен успех на "моряците" - 7:1.

По време на мача зрителите подкрепиха капитана на националния отбор Стилиян Петров. В 19 минута те станаха прави и аплодираха халфа на английския Астън Вила. Както е известно Стенли се бори с остра левкемия и в момента води своята битка с коварното заболяване.

Домакините откриха почти с гол от съблекалнята. В 11 минута Георги Илиев центрира от корнер отляво, Живко Атанасов надскочи всички и с глава прати топката в левия ъгъл на Димитров за 1:0.

В 23 минута Миро Манолов бе изведен добре зад защитата на гостите, финтира Димитров, който го спъна и реферът посочи бялата точка. Фаулираният за дузпата Манолов напуска с лед на лявото коляно, като на негово място в игра влезе Румен Николов.

При изпълнението на наказателния удар пък Георги Илиев бе безпощаден и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Калиакра за 2:0.

Черно море се оттегли на почивката с 3 гола преднина, след като в 30 минута Илиев центрира от фаула по левия фланг и Александър Александров с глава преодоля Димитров, за да оформи класически резултат.

Той явно обезкуражи напълно гостите от Каварна и в 56 минута те вече губеха с 0:4. Резервата Румен Николов вкара лесно, след като засече отблизо центриране отдясно на Сашо Александров.

Головото шоу обаче не приключи с това. В 67 минута Георги Илиев направи резултата 5:0 със странична ножица.

Петте попадение във вратата им съвсем същисаха каварненци и те допуснаха още едно. Само че този път негов автор бе съотборникът им Павел Ковачев, който си заби автогол в 75 минута.

След бърза контраатака Фернандес бе изведен сам срещу Димитров, копна топката над вратаря, но техничният му удар срещна гредата. Затичалият се Ковачев обаче я вкара в собствената си врата.

Головата фиеста за Черно море приключи в 88 минута, когато с топовен удар от въздуха Георги Илиев оформи свой хеттрик за 7:0.

Почетно попадение за гостите от Каварна вкара Цачев, който бе точен от упор след центриране отдясно.

Черно море - Калиакра 7:1

Голмайстори: 1:0 Атанасов (11), 2:0 Илиев (23-дузпа), 3:0 Александров (30), 4:0 Николов (56), 5:0 Илиев (67), 75 6:0 Ковачев (автогол), 7:0 Илиев (88), 7:1 Цачев (90).

Черно море: 1. Денчев, 25. С. Александров, 91. Ж. Атанасов, 15. Ал. Александров, 21. Илиев-К, 19. Попов, 86. Фернандес, 10. Манолов, 14. Божилов, 5. Камазола, 23. Симеонов.

Калиакра: 1. Цв. Димитров, 4. Д. Димитров-К, 5. Костов, 6. Ковачев, 8. Андонов, 10. Яшар, 11. Филипов, 22. Садула, 23. Заков, 24. Събев, 30. Бонев.