Това постанови Софийският апелативен съд с решение №707 от 3 май по жалба на бившия член на Изпълкома Христо Порточанов.
Апелативния съд отмени решенията на Софийски градски съд, които оставиха без разглеждане жалбите на Порточанов за редовността на конгреса и решенията му.
БФС може да обжалва пред Върховния касационен съд в 30-дневен срок
.Делото бе образувано по иск на Порточанов, който на конгреса на БФС през януари 2009 година бе изваден не по негово воля като член на Изпълкома.
На конгреса освен Порточанов от Изпълкома бяха освободени Стефан Орманджиев, Веселин Балевски, Николай Цветин и Иван Леков.
Апелативният съд в София отмени решението на градския съд и в частта, с която Христо Порточанов е осъден да заплати на БФС разноски за производството, за разликата над 1400 лв. до присъдения от първата инстанция размер от 8400 лв.
Въззивният съд потвърждава обжалваното пред него решение на Софийския градски съд в останалата му част и осъжда БФС да заплати на Христо Порточанов направените от него
разноски в двете съдебни инстанции, съразмерно на уважената част от исковете."Съдът явно се произнася спрямо европейските директиви за равноправието и върховенството на закона. След това решение става много страшно", обяви пред "24 часа" Порточанов.

Хороскоп за 7 декември: Добри новини за Телците, Козирозите да контролират емоциите си
Силно земетресение удари Гърция
Зрелищни победи на SENSHI 29: Лорито нокаутира Александру Веленчук, Бендон триумфира в KWU Full Contact
Песков: Посланията в стратегията на Тръмп за САЩ контрастират с подходите на Байдън
Какво представлява диетата „планк“ – една от най-популярните рестриктивни диети
Нумерологична прогноза за 8 – 14 декември
Как Грузия се превърна в задната врата на Русия
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Защо Усик отказа битката с Уордли? Обявиха причината
Едуард Алексанян прегази Мариус Мунтеану и направи успешен дебют при най-тежките на SENSHI 29
Али Юзеир нокаутира Карим Мабрук в първия рунд на SENSHI 29
Неприятна травма прекрати битката между Янис Стофоридис и Декстър Суис на SENSHI 29
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар