Левски постигна убедителна победа с 4:1 над новака в "А" група Пирин Гоце Делчев в последната контрола преди новия сезон в "А" група.

Двата тима се изправиха един срещу друг на стадион "Георги Аспарухов", а момчетата на Илиан Илиев демонстрираха доста по-добър футбол, отколкото в мачовете срещу босненския Сараево.

Гостите започнаха настойчиво срещата и в 15-ата минута имаха възможност да стигнат първи до попадение, но Албин Ходжа нацели напречната греда.

Той отправи удар, а Пламен Илиев подцени ситуацията и топката се спря в горния стълб на вратата на "Сините".

Само минута по-късно обаче и левскарите имаха прекрасна възможност за попадение, но стражът на Пирин улови удара на Прохазка от близка дистанция.

Последваха добри минути за футболистите на Илиан Илиев и в 26-ата минута Симеон Райков би извън наказателното поле, но стражът на гостите отново бе на висота и улови.

В 29-ата минута все пак Левски стигна до попадение. Симеон Райков успя да изведе Дъстли Мюлдер сам срещу вратаря на противника, а холандецът реализира с удар по земята.

Само седем минути по-късно домакините стигнаха и до второ попадение в противниковата врата, което този път бе дело на Базил де Карвальо.

Той успя да засече много добро центриране от ляво на Симеон Райков и прати топката във вратата на Абдиков.

Силната игра на домакините продължи и в 41-ата минута те увеличиха аванса си с още един гол и резултатът стана 3:0.

Марсиньо намери Карвальо с хубав пас, а последният видя Марсиньо, който от удобна позиция реализира.

До края на полувремето не се стигна до повече попадения и резултатът се запази.

Второто полувреме бе доста безинтересно от гледна точка на головите положения, но все пак гостите стигнаха до почетно попадение в 73-ата минута.

Пиргов успя да реализира с глава след фаул на Пирин, като се възползва от лошата реакция в отбраната на домакините.

Левскарите обаче завършиха силния си мач с още едно попадение. В 76-ата минута Вутов намери с хубав пас Прохазка и той с хубав и силен удар оформи крайния резултат.

До края не се стигна до повече попадения и срещата завърши при успех за Левски с 4:1.

ЛЕВСКИ - ПИРИН ГД 4:1
1:0 Мюлдер 29'
2:0 Карвальо 36'
3:0 Марсиньо 31'
3:1 Пиргов 73'
4:1 Прохазка 76'

Съставът на Левски: Пл. Илиев, Мюлдер, Ели, Везалов, Башлиев, Ангелов - к, Прохазка, Гаджев, Марсиньо, Райков, Карвальо (Силва, Л. Илиев, Чаворски, Вутов, Тонев, Попадийн, Орачев, Диамутен)