Локомотив София завърши 1:1 срещу Локомотив Пловдив в "железничарското" дерби от 1-ия кръг на "А" група.

Двата тима се срещнаха на стадион "Славия", а гостите поведоха с гол на Златински в 19-ата минута. В края на полувремето обаче Телкийски изравни.

Срещата между двата тима като цяло започна равностойно. Във 2-ата минута обаче домакините отправиха удар към вратата на Стефано Кунчев, но стражът успя да улови кълбото.

Само три минути по-късно и пловдивчани отправиха удар, първи от началото на мача. Той бе дело на Диего, но Михайлов бе на мястото си и не се затрудни.

Последва равностойна игра на терена, без опасни положения пред двете врати.

В 19-ата минута обаче гостите от Пловдив получиха право да изпълнят дузпа заради нарушение срещу Йорданов в наказателното поле. С нейното изпълнение се нагърби Христо Златински, който бе точен от "бялата точка".

Постепенно обаче домакините се окопитиха и изравниха резултата след гол в 45-ата минута, който бе реализиран от Димитър Телкийски.

Ветеранът бе изведен зад отбраната на гостите и с хубав прехвърлящ удар изравни. При положението имаше съмнения за засада, но такава не бе отсъдена.

През второто полувреме не се стигна до нищо кой знае колко опасно и нямаше повече попадения.

В крайна сметка двата тима завършиха при равенство. Не може да не се отбележи, че халфът на гостите Тодор Тимонов получи тежка травма и бе принудително заменен поради тази причина пет минути перди края на първото полувреме.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1:1

0:1 Златински 19' дузпа
1:1 Телкийски 45'