Отборът на премиера Бойко Борисов постигна победа с 5:2 над "MTG United for Peace" в благотворителния мач на звездите.

Инициативата имаше за цел да събере средства за деца, лишени от родителски грижи, които искат да продължат образованието си в спортни училище, и парите от двубоя ще бъдат дарени за тази кауза.

Борисов от своя страна успя да се представи на отлично ниво и дори вкара един гол за успеха на своя отбор.

В състава на Нова ТВ личаха имената както на премиера, така и на звезди като Христо Стоичков, Любослав Пенев, Илиан Илиев и Гошо Гинчев.

Отборът на фондацията пък бе предвождан от финландската легенда Яри Литманен, бивш футболист на Барселона.

Крейг Хигнет, Торе Педерсен, Видар Рисет, Ян Ааге Фьортофт, Ерланд Йонсен, Вив Андерсън, Джими Картър и Брайън Дийн също взеха участие.

Двубоят се игра в две полувремена от по 30 минути.

През първата част зрелището бе голямо. В 8-ата минута Стоичков проби по крилото и заби първото попадение.

Натискът на отбора на премиера продължи и три минути по-късно играещият със сини екипи тим бе на косъм удвои преднината си.

Илиев падна в наказателното поле, а реферът Антон Генов отсъди дузпа. Зад топката застана Бойко Борисов, който обаче би встрани вратата.

Минута по-късно обаче резултатът бе удвоен след гол на Пламен Стоянов, който реализира хеттрик.

Пет минути по-късно отново той бе точен. Стоянов бе изведен от Борисов, който с хубав удар по земя вкара покрай вратаря.

Противникът на "Сините" вкара пък много красиво попадение, дело на Дензи, който с прекрасен удар от въздуха реализира.

В 27-ата минута пък падна последното попадение от първото полувреме. Бойко Борисов отново би дузпа, но този път бе точен за 4:1.

В началото на второто полувреме отбора на бат Бойко вкара и петия си гол. Илиан Илиев намери Пламен Стоянов, който елегантно от няколко метра копна топката и вкара.

Яри Литманен пък оформи крайния резултат, след като бе точен от дузпа.