Лудогорец доста шокиращо не успя да победи като гост средняка Ботев Враца и двата тима завършиха при равенство 1:1 на стадион "Христо Ботев".

Мачът бе от 9-ия кръг на "А" група, а разградчани бяха на косъм от успеха, но очевидно подцениха своя опонент и стигнаха само до реми.

Генчев откри още в 14-ата минута за "Милионерите", но в 62-ата минута Атанасов изравни и донесе точката на врачани.

След тази среща Лудогорец продължава да бъде лидер в класирането, като има 25 точки в актива си. Това е първа издънка на тима през тази кампания.

Ботев пък е 14-и със 7 точки.

Срещата започна с първи удар на Лудогорец и във 2-ата минута Станислав Генчев опита да изненада стража на домакините, но топката излезе в аут.

В 11-ата минута отново халфът бе в светлините на прожекторите и след много добра комбинация топката се озова в него и от 12 метра той стреля, но Мишо Иванов успя да спаси вратата си.

Все пак добрата игра на гостите даде нужния резултат и в 14-ата минута Лудогорец откри чрез Генчев. Топката стигна до намиращия се до гредата Миро Иванов, който по хитър начин я върна към своя съотборник, а бившият футболист на Васлуй с точен удар от дузпата реализира.

Само две минути по-късно Миро Иванов можеше да вкара фантастичено попадение със задна ножица, но Руслан Куанг блокира удара му.

В следващите минути шампионът на България владееше инициативата и в 28-ата минута Миро Иванов отправи много слаб удар, който мина над вратата на противника.

Няколко минути по-късно нисичкият халф стреля от фаул, но кълбото премина встрани гредата.

В 37-ата минута и Гъргоров бе близо до гола, но ударът му от няколко метра бе спасен от Иванов.

Пет минути след това Мишо Иванов спаси отбора си, отразявайки страхотна тупалка на Гъргоров.

До края на полувремето не се стигна до голове и резултатът се запази на почивката.

Второто полувреме започна леко мудно и през първите минути от него не се стигна до опасни положения.

В 61-ата минута Миро Иванов намери Кешада, а той се обърна и стреля. Ударът му обаче мина встрани вратата.

Домакините се окопитиха и шокираха шампиона в 62-ата минута, изравнявайки резултата.

Андрей Атанасов бе изведен между централните бранители на гостите и отправи силен удар, като топката се удари в тялото на Чворович и влезе във вратата му.

Гостите изпуснаха добра възможност в 87-ата минута да изтръгнат победата, но Марселиньо не засече по най-добрия начин с глава центриране на Иван Стоянов и прати топката в аут.

До края Лудогорец наложи сериозен натиск на опонента си, но това не даде нужния резултат.

БОТЕВ ВР - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
0:1 Генчев 14'
1:1 Атанасов 62'

БОТЕВ ВР: Мих. Иванов, Куанг, Савич, Маркети, Жайро, Висенте, Маринов (46 - Якимов), Илиев - к, Атанасов (81 - Анеф), Амендола (46 - Николов), Романов

ЛУДОГОРЕЦ: Чворович, Минев, Кайсара, Барт, Гулдан, Генчев, Дяков, Миро Иванов (66 - Гела), Марселиньо, Стоянов, Гъргоров - к (46 - Кешада)