Легендарният футболист и треньор на Левски Иван Вуцов направи любопитен коментар за реконструирането на стадион "Георги Аспарухов".

Както е известно, в момента Вуцата е съветникът в Левски, но това не му попречи да се изкаже против строителството на нов стадион.

"Да направиш нещо хубаво, красиво, по вече изготвения проект това е наистина много красиво, но се искат и пари. Не само пари, а много пари".

"Добре, ще направим хубав стадион. И къде ще играем? Какво ще правим без отбор? Или с отбор от това ниво, от тази класа? Какво ще правим с този красавец? Ще го ядем ли, ще му се радваме ли, ще го галим ли, за да стане по-хубав?"

"Ние не можем да си позволим този стадион, защото има по-належащи неща от него. Нямаме потребност от това, имаме си един от малкото лицензирани стадиони в България, скоро го реновирахме", заяви Вуцов пред "bTV" и обяви, че не вярва съоръжението да бъде готово за две години.

"Казаха, че ще е готов за две години, но не вярвам да стане за толкова, готов съм да се подпиша. А и не ми се иска хората, дето не обичат отбора, да могат да злорадстват след взрива: "Сринахме "Герена", добави Иван Вуцов.

Той направи и сензационно признание за уволнението на тандема Станимир Стоилов и Наско Сираков.

Както е известно, двамата бяха уволнени от собственика на тима Тодор Батков през 2008 г., непосредствено преди пролетния шампионатен сблъсък срещу ЦСКА.

"Не мога да кажа, че съм обиден на Батков. По-скоро ми стана неприятно. Или ако съм обиден, то е за следното: Помните, че тогава до края на първенството оставаха два кръга. Левски трябваше да играе с ЦСКА и Славия. Велислав беше треньор на Калиакра и му предстоеше бараж с Миньор Перник".

"Казах на Батков, че е по-добре да изчакаме края на шампионата и след това Велислав да започне на чисто. Няколко пъти Батков ми звъня посред нощ и настояваше смяната да стане сега. Казваше ми, че ако Левски бие в двата мача, после не може да ги махне и такива неща. Но в крайна сметка който дава парите, той поръчва музиката", завърши Вуцов