Черноморец загуби с 1:2 от Ботев Пловдив в среща от 18-ия кръг на "А" група, която се игра на стадион "Лазур" в Бургас. Вандер и Цветков се разписаха за гостите в средата на втората част, а в края Ангелов вкара почетен гол за домакините.

В самото начало на двубоя Вандер центрира от фаул в пеналта на бургазлии. Най-находчив се оказа Рахов, който стреля с глава, но в страни от вратата, пазена от Георгиев.

След четвърт час игра Дяков намери набралия скорост Мариян Огнянов, който шутира мощно от границата на наказателното поле на домакините, но кълбото профуча встрани от лявата греда.

Последваха значително по-спокойни минути, в които футболистите на двата отбора бяха затруднени от проливния дъжд. След половин час игра Преслав Йорданов си спря майсторски и стреля около дъгата, но над напречната греда.

"Канарчетата" реагираха моментално. Рахов се включи по крилото и веднага центрира в наказателното поле на съперника, но неуспешно. Малко преди почивката Дяков нахлу в пеналта на Черноморец, но се подхлъзна Георгиев улови.

След подновяването на играта Ботев отново натисна. Силен изстрел на Рахов профуча над вратата. После Иван Цветков нанесе точен, но слаб удар с глава.

Черноморец се опита да отговори на натиска на своя опонент. Траянов изпълни ъгловия удар и в наказателното поле най-напорист се оказа  Дянков, но той стреля неточно.

Гостите откриха резултата точно след час игра. Галчев чукна хитро към Вандер Виейра, който отправи страхотна тупалка от двайсетина метра. Кълбото се отби в напречната греда и влезе в горния десен ъгъл на вратата на бургазлии.

В 66-тата минута гостуващият тим удвои своята преднина. Иршак намери по великолепен начин Иван Цветков, който излезе очи в очи срещу вратаря  Георгиев и го прехвърли по фантастичен начин.

Четвърт час преди края на редовното време Енрике допусна груба грешка. Лола получи добра възможност да шутира, но вратарят на гостите Стаховяк спаси удара му. Малко по-късно стражът отрази и удар с глава на Преслав Йорданов.

В крайна сметка атаките на Черноморец дадоха резултат. В 88-та минута Паланков намери Милчо Ангелов. Той шутира силно от над 20 метра и топката влетя в горния десен ъгъл на противниковата врата.

След победата Ботев събра 35 точки и излезе на трето място в класирането на "А" група, докато Черноморец е седми с 27 пункта.


Черноморец - Ботев  1:2

0:1  Вандер - 60'

0:2  Цветков - 66'

1:2  Ангелов - 88'


Черноморец: Георгиев, Дянков, Траянов, Пехливанов, Цонков (Ангелов - 74'), Филипов, Паланков, Стоянов, Юсеф (Балджийски - 46'), Дрянов (Лола - 46'), Йорданов

Ботев: Стаховяк, Рахов, Грънчаров, Спрокел,  Енрике, Галчев, Иршак, Огнянов (Павлов - 90'), Дяков (Неделев - 86'), Вандер Виейра (Костов - 76'), Цветков