Както е известно, Динев бе прогонен от "Лаута" именно от ултрасите преди година, но сега той се явява единственото спасение за съществуването на Локо.
Ето и пълният текст на декларацията, без редакторска намеса:
Г-н Динев, обръщаме се към Вас със, меко казано, смесени чувства. Въпреки всичко, което Вие ни причинихте в душите, любовта, която носим в сърцата си, е по-силна от това! Изчакахме Вашето официално становище преди да публикуваме настоящата декларация (макар и знаейки плановете Ви за завръщане), за да не се спекулира, че искаме отбора да изпадне във „В“ група, като налагаме мнението си.
В самото начало искаме да Ви припомним, че никой никога не Ви е гонил от Локомотив и сега никой не Ви спира, да дойдете и да давате финансови средства за него. Вие сам се направихте на обиден след изказаната от нас позиция за начина на ръководене в клуба и изиграните по Ваше време мачове.
Тогава заминахте в незнайна посока оставяйки клуба обезкървен, с неясно бъдеще и любовта, за която говорят Ваши протежета, я нямаше. Да речем, че сте осъзнали, че сте влюбен в Локомотив и искате да му се притечете на помощ. Да - на нас ни е ясно, че отборът е в тежко положение и изходи за спасение почти няма.
Но да не забравяме, че за да стигне до тук Локомотив, вина имате и Вие и предишните собственици (като Галка и турците). За разлика от останалите, които продадоха акциите си и потънаха в ежедневието, Вие запазихте Вашите, като ги прехвърлихте на шофьора си Мушан.
Причината за това каква е, ние не знаем. Тя не е толкова важна, друго е по-притеснително - че Вашето име не фигурира официално никъде. Сега, когато сте тук, ние Ви припомняме, че позицията от преди една година не се е променила и няма да позволим, някой да се подиграва с Локомотив Пловдив.
Най-малкото някакви метро-сексуални френски футболистчета под Ваша протекция! Ще продължим да изискваме от Вас, както и от всеки друг президент, да има прозрачна финансова политика в клуба, изразяваща се с точни и коректни плащания, както към всички футболисти и служители, така и относно погасяването на задълженията към НАП, заради които евентуално бихме отишли във така спряганата от всички В група.
Те не са направени от феновете! Искаме отбора ни да играе честен и коректен футбол, без влизане в задкулисни игри и уговорки във всеки един мач, независимо от важността му. Ще искаме финансовата и административна дисциплина, наложена през изминалата година от г-н Марешки, да продължи и под Ваше ръководство.
Защото за една година много футбол не видяхме, но видяхме ред, който не е имало на Лаута от 20 години. Ще изискваме промяна в начина на работа (не говорим за кадрите, защото това не е наша работа) в ДЮШ и превръщането й в ефективна школа. Ще искаме да потърсите отговорност за злоупотребите с билети, станали по Ваше време, както и да поясните ясно и точно, какво имахте в предвид преди няколко месеца във Ваше интервю, в което твърдяхте, че сте спонсорирали фен-клуба!?
Мислим, че това, което искаме, не се разминава с това, което Вашите протежета пропагандираха и обещаваха, че ще направите, ако Ви подкрепим. След като се изпълни всичко това, може да говорим за единство и обединение, което в публиката на Локо винаги е съществувало. Разделението се получи, именно от насажданото мнение, че ние като фенове може да решаваме нещо и искаме едва ли не, отборът ни да е зле!
Не, ние искаме това, което написахме по-горе. Искаме го, защото обичаме Локомотив и не искаме да следваме пътя на други отбори, натрупали огромни задължения, чудейки се, какви схеми да измислят, за да се спасят. Ако и Вие обичате Локомотив, не трябва да се обиждате от това, което ние искаме, а да се опитате заедно с нас да го направите! Нали искате да сме заедно?!
Това, че не се „навеждаме“, не означава, че не обичаме Локомотив, това е последствие на получилото се недоверие към Вас, защото тези неща сме ги изисквали многократно от Вас, но резултати нямаше. Мислим да спрем до тук. На всички трябва да е станало ясно! Локо Пловдив до гроб!

Трансформацията идва за три зодии през 2026 г.
Обедна емисия
Въпросът остава: Кои са били хората, стреляли по деца в Сараево, като на сафари?
Вигенин: Към момента въпросът за разширяването на ЕС не е сред най-приоритетните
Посещението на Меси в Индия предизвика хаос
Неделната сутрин ще е мъглива в Дунавската равнина и в котловините
Stellantis иска да увеличи пазарния дял, но някои марки са изложени на риск
Японците са лидери по надеждност и при колите на старо
Грешка ли е да сменяте единствено амортисьорите
10 много яки функции на новия Mercedes GLB
Ван Стенис защитава титлата си срещу Фабиан Едуардс на дебютната гала на PFL в Мадрид
Лазар Тодев срещу бивш боец на UFC на Oktagon 83
Шефът на IBA.PRO иска Гасиев срещу Итаума
Фюри и Джошуа се договориха: Супербитка през пролетта на 2026 г.
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментар18:57 | 17 юни 2013 г.
17:54 | 17 юни 2013 г.
16:15 | 17 юни 2013 г.
13:37 | 17 юни 2013 г.
Напиши коментар