Локомотив София удари с 1:0 Берое и се отлепи от дъното на изпадащите отбори. Единственото попадение в мача заби Маркиньос през второто полувреме.

Със спечелените три точки Локо вече е на 12 място, докато Берое е на 11 позиция.

В по-голямата част от мача двата отбора бяха равностойни, положенията пък се брояха на пръстите на едната ръка, а на терена преобладаваше основно битката.

Все пак Локо бе малко по-настоятелен, вкара един гол и си взе победата.

Срещата започна с атаки за Локомотив София. В 5-ата минута Маркиньос стреля от пряк свободен удар, но не успя да вкара.

Постепенно гостите от Стара Загора изравниха играта и на свой ред създадоха опасност пред вратата на домакините.

Веселин Пенев стреля от дъгата на наказателното поле, но Галев спаси. В 17-ата минута Маркиньос пусна хитро към Гаел, но Крумов се намеси адекватно и изчисти топката. Последва и положение за Берое, но Венци Христов стреля слабо.

Нападателят имаше нов шанс и в 21-ата минута, но отново не бе точен. В 32-ата минута дойде и най-чистото положение до този момент в мача.

Тогава Гаел нахлу в наказателното поле на Берое, излъга триково Иво Иванов и остана сам срещу Макенджиев, но стреля твърде слабо.

Второто полувреме започна с положение за Локо. Маркиньос изпълни много добре пряк свободен удар, но Макенджиев отрази.

Малко по-късно Том центрира от корнер, след което се получи леко меле в пеналта на старозагорци, но играч на Локо така и не успя да се добере до топката.

Домакините продължиха да доминират, но така и не стигаха до чисто голово положение. Постепенно темпото на игра леко падна, за да дойде 76-ата минута, когато Гаел можеше да вкара, но Иво Иванов се намеси решително.

Минута по-късно се стигна до гол. Локо изпълни корнер, Том отклони топката с глава, която отиде в Маркиньос, който отново с глава я прати в мрежата на Берое за 1:0.

Три минути по-късно Давид Каядо напредва отляво и центрира остро в наказателното поле на Локо, но там Галев улови топката.

Към края на мача Берое натисна здраво, но Венци Христов на два пъти пропусна да изравни. Така Локо взе победата и се измъкна от зоната на изпадащите отбори.