Ботев Пловдив успя да реши всичко в мача срещу Нефтохимик още в първата среща от 1/16-финалите за Купата на България между двата тима.

"Канарчетата" стигнаха до домакинска победа с 6:0 и на практика реваншът ще бъде протоколен.

Педро наниза хеттрик с попадения в 22-ата, 38-ата и 85-ата минути, а Станислав Костов се отчете с два гола в 75-ата и 84-ата минути. Другото попадение бе на Анисе в 35-ата минута.

Гостите пък излязоха с доста резерви днес, което логично повлия и на играта, на отбора.

Срещата започна изключително силно за домакините, които наложиха натиск над противника си през първите няколко минути.

Анисе и Иршак отправиха удари в първия четвърт част, които обаче не застрашиха особено противниковата врата.

Все пак логичното се случи и в 22-ата минута Ботев поведе в резултата. Анисе с прекрасен пас изведе Луис Педро, който без проблеми вкара на опразнената врата.

В 30-ата минута Сърмов пък можеше да удвои, но отправи неточен удар от добра позиция, а секунди след това отново той стреля, но отново неточно.

Ботев стигна до втори гол в 35-ата минута, когато Луис Педро намери Анисе на хубава позиция и мадагаскарецът реализира.

Три минути след това Ботев стигна и до трети гол. Неделев пусна към Иршак при пряк свободен удар, след което чехът видя Педро, който от границата на наказателното поле вкара. В ситуацията имаше и рикошет.

Домакините категорично довършиха противника в 75-ата минута, когато Костов вкара четвъртия гол за тима.

Енрике преодоля двама бранители на гостите, след което навлезе в наказателното поле и намери непокрития Костов, който от 3-4 метра на празна врата не сгреши.

Голеадата обаче не приключи до тук. В 84-ата минута Станислав Костов направи резултата 5:0, след като бе изведен зад гърба на защитата и с техничен удар не сгреши.

Секунди след това резултатът набъбна с още един гол. Костов отправи удар, който обаче рикошира и топката попадна в Педро, а последният не сгреши от удобна позиция.