Левски постигна победа над Славия с 1:0 в среща от 11-ия кръг на "А" група, игран на стадиона в Овча Купел.

"Сините" по този начин си го върнаха на "Белите" за изпуснатата титла в края на миналия сезон.

Ларсен Туре вкара единственият гол в мача, разписвайки се в 57-ата минута след прекрасно центриране на Нуно Пинто.

След този двубой левскарите са 4-и с 18 точки, като отборът постепенно се доближава към челните места.

Славия пък е на 10-ата позиция с 11 точки. Това е трета поредна победа за Левски в шампионата.

Срещата започна с добра възможност за Левски и още в 4-ата минута Туре проби през защитата на Славия и намери Родригес, който обаче се засуети и не успя да отправи опасен удар.

Първите минути на мача бяха доста динамични, като в 8-ата минута и Славия стигна до много добра възможност.

Атанас Курдов бе намерен в наказателното поле, след което нападателят стреля леко, но топката рикошира и излезе в корнер.

Опасните атаки в мача продължиха и в 13-ата минута Влади Гаджев пое топката, след което направи страхотен пробив в наказателното поле и излезе сам срещу Петков, но Желев с прекрасен шпагат го спря.

Три минути след това Славия получи фаул от дъгата, като зад топката застана Василев, който обаче стреля разочароващо и нацели стената.

Левски пропусна страхотен шанс в 20-ата минута. Ларсен Туре бе намерен от Родригес в наказателното поле и от 3-4 метра не успя да нацели вратата.

Последва и удар на Гари Родригес минута след това, но и той не бе никак прецизен.

Последваха минути застой на терена. В 36-ата минута пред Левски се създаде още един шанс. Милиев засече центриране на Родригес от фаул, но би право в ръцете на Георги Петков.

В последните минути нямаше интересни ситуации и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево реми.

Второто полувреме започна със страхотна възможност за Левски, но Георги Петков спаси домакините.

Гаджев центрира перфектно за Макриев и нападателят игра с глава, но Петков по страхотен начин извади топката, която бе доста силно насочена към вратата му.

В 53-ата минута Петков отново спаси вратата си, след като този път отрази много силен диагонален удар на Родригес.

Точно четири минути по-късно силната игра на Левски след почивката даде резултат и Ларсен Туре реализира своя първи гол.

Той засече с глава прекрасно центриране на Пинто от фланга, след което направи безпомощен Георги Петков.

В следващите минути не се стигна до кой знае какви ситуации. В 63-ата минута се наложи Блажевич да пресича топката след подаване към Галин Иванов, като по този начин предотврати опасността.

Няколко минути след това Родригес отправи силен удар, но Петков този път бе перфектен и спаси ситуацията.

В 75-ата минута Славия създаде опасна ситуация, след като Попара стреля от дистанция, но право в ръцете на Блажевич.