Лудогорец съвсем очаквано победи убедително Дунав Русе с 4:1 в първия мач от 1/16-финалите от турнира за Купата на България.

Разградчани излязоха със силен състав, като впечатление направи присъствието на Марселиньо, Стоянов, Платини и Александров сред титулярите.

Резултатът в срещата, която се игра в Разград, откри Мишел Платини в 16-ата минута.

Бившият ас на ЦСКА засече прекрасно центриране на Мичел Бургзорг, който преди това се справи с двама бранители на гостите, с крак и така даде аванс на тима си.

В 34-ата минута преднината на Лудогорец бе удвоена. След центриране от корнер Платини пусна топката с глава към Марселиньо.

Бразилецът от своя страна я прати в мрежата на гостите.

Алекс Барт пък засече топката с глава след корнер в 56-ата минута и направи преднината на разградчани класическа.

В 65-ата минута гостите намалиха чрез капитана си Димов, който вкара с прекрасен удар от дистанция.

В 76-ата минута обаче Дани Абало оформи крайния резултат. Марселиньо бе изведен отдясно и пробва да намери Иван Стоянов, но бранител на Дунав изби топката.

При втория опит обаче бразилецът намери Абало, който се разписа на празна врата.