Литекс разгроми Марек с 3:0 в последния мач от десетия кръг на "А" група.

Ловчалии надиграха тотално съперника си, създадоха много положения, но стигнаха до успеха едва в края на срещата. В 7-та минута удар на Джордан премина покрай гредата.

Въпреки тоталното си превъзходство ловчалии трудно успяваха да пробият добре организираната защита на гостите. В 28-та минута Армандо Ваюши стреля от пряк свободен удар, но вратарят Михайлов успя да спаси. Д

Две минути по-късно той отрази и шут на Джордан след бърза атака на "оранжевите". До края на полувремето футболистите на Литекс затегнаха още повече обръча пред вратата на Марек, но така и не успяха да стигнат до гол.

И второто полувреме започна с натиск на Литекс. В 51-ата минута Ваюши намери непокрития Джордан в наказателното поле, но колумбиецът от 5-6 метра на празна врата стреля над гредата. Минута по-късно шут на Милчо Ангелов от границата на наказателното поле бе спасен от Михайлов. Атаките на ловчалии продължаваха, докато гостите от Дупница само се бранеха и почти не поглеждаха към вратата на Баривиейра.

В 60-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена. Денис Пидев, който вече имаше жълт картон, задържа Руменов, получи второ официално предупреждение и съответно червен картон.

Малко след това домакините имаха претенции за дузпа, за игра с ръка на футболист на Марек, но съдията Йорданов прецени, че няма нарушение на правилата.

В 68-ата минута след продължителна атака и разбъркване в наказателното поле на Марек Руменов бе намерен в чиста позиция, но стреля в аут. В 70-ата минута след центриране от корнер Милчо Ангелов на два пъти не успя да прати топката зад гърба на Михайлов.

Ловчалии все пак превзеха вратата на гостите. В 73-ата след центриране на Страхил Попов Джордан засече с глава топката и откри резултата.

В 86-та минута резервата Георги Минчев беше изведен сам срещу вратаря на Марек стреля технично, топката срещна лявата греда, после дясната и накрая влезе във вратата за 2:0.

Крайното 3:0 Оформи отново Минчев в даденото продължение с далечен удар.

Литекс спечели заслужени три точки и се изкачи на второ място в класирането, докато Марек продължава да бъде застрашен от изпадане.

Литекс - Марек  3:0

1:0 Джордан 73
2:0 Георги Минчев 86
3:0 Георги Минчев 90+2

Литекс: Винисиус Баривиейра, Страхил Попов, Джаксън Менди, Пламен Гълъбов (85 Илия Миланов), Васил Божиков, Петрус Бумал, Румен Руменов (87 Емил Петров), Кристиян Малинов, Милчо Ангелов (80 Георги Минчев), Армандо Ваюши, Джордан

Марек: Емил Михайлов, Милен Лахчев, Емил Виячки, Денис Пидев, Димитър Илиев, Димитър Андонов, Борислав Николов, Петър Тончев /78-Николай Николов/, Крум Бибишков (88 Димитър Димитров), Еньо Кръстовчев (63 Росен Йорданов), Кристиян Петков