Ботев (Пловдив) завърши 1:1 със сръбския тим Ягодина в четвъртата контрола от лагера си в турския курорт Анталия. В първите си три приятелски мача в Турция възпитаниците на треньора Николай Костов срещнаха последователно Поли Тимишоара (4:1), Висла Краков (1:3) и Нийрегихаза (0:2).

В деветата минута "канарчетата" създадоха първото си положение пред вратата на съперника. Рихави Куфиети изведе Грегъри Нелсън, последва удар, но врататарят на сърбите Лазар Тапич изби топката. В 25-ата минута Славко Марич уцели напречната греда след удар отблизо. "Жълто-черните" поведоха в 37-ата минута, когато след пробив и центраране на Рихави Кифуети, Филип Филипов засече топката за 1:0.

През второто полувреме сърбите натиснаха и в 59-ата минута Душан Мартинов изравни резултата за 1:1. До края на мача и двата съперника не успяха да отбележат гол и резултата от срещата се запази.

Състави:

Ботев: Виктор Голас, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Филип Филипов, Серкан Юсеин, Тодор Неделев, Рихави Кифуети, Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов, Милен Гамаков, Грегъри Нелсън (Валентин Галев, Кристиан Димитров, Наско Милев, Борис Титюков)

Ягодина: Лазар Тапич, Даниел Гашич, Душан Мартинович, Младен Попович, Миле Савкович, Урош Николич, Стефан Недович, Францик Киермех, Славко Марич, Предраг Джорджевич, Александър Филипович.