Ботев Пловдив)загуби с 1:3 на Черноморец (Одеса) контролна среща, играна в турския курорт Анталия.  "Канарчетата" допуснаха два гола в самия край на мача.

Двубоят започна добре за тях и в 9-ата минута Рихави Кифуети направи пробив по левия фланг, но удара му беше блокиран от защитник. След нов опит за шут на Лъчезар Балтанов топката попадна в Тодор Неделев, който без забавяне я насочи в долния десен ъгъл на вратата на Черноморец за 1:0.

Пет минути по-късно Валентин Галев отрази силен удар на Хобленко. В 31-ата минута капитанът на украинския тим Филимонов уцели гредата след изпълнение на пряк свободен удар.

След пет минути Орлин Старокин напусна терена принудително заради травма, а мястото му зае Радослав Терзиев.

До почивката Рихави Кифуати и Серкан Юсеин от Ботев излязоха на удобни позиция, но стреляха неточно.

Второто полувреме предложи двуостра игра и разменени атаки. В 52-ата минута Мариян Огнянов изскочи на удобна позиция, но отправи неточен удар. Три минути по-късно футболистите на Черноморец организираха опасна атака, Кабаев отправи силен шут към вратата на "жълто-черните", но Валентин Галев успешно го парира.

Тодор Неделев пропусна да удвои аванса на "канарчетата" в 64-ата минута. Той получи извеждащ пас от Божидар Васев.

В 72-ата минута след грешка на Валентин Галев, който се подхлъзна и не успя да изчисти добре топката, Муришов изравни резултата.

В 86-ата минута влезлият като смяна в Ботев вратар Виктор Голас излезе хладнокръвно напред и изчисти топката при опасна атака на противника. При ответната атака Наско Милев от пловдивския тим стреля неточно в аут. Минута по-късно резервата на Черноморец Матеус отбеляза втория гол за своя тим след грешка в защитатата на "канарчетата".

Секунди преди края на срещата Матеус фиксира крайното 3:1 в полза на Черноморец.

Състав на Ботев: Валентин Галев, Йордан Христов, Игор Ощипко, Орлин Старокин, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Милен Гамаков, Мариян Огнянов, Тодор Неделев, Рихави Кифуети, Грегъри Нелсън (Виктор Голас, Радослав Терзиев, Филип Филипов, Наско Милев, Божидар Васев )