Пирин шокира неприятно Локомотив Пловдив с 3:2 насред "Лаута" в среща от 9-ия кръг на Първа професионална лига.

Така "орлетата" постигнаха първата си победа като гост от началото на сезона.

След спечелените три точки благоевградчани се наредиха на 7-ото място и са с актив от 13 точки, колкото има и Локо.

Отборът от Благоевград се намира във форма и записа трета поредна победа на всички фронтове.

В досегашното съперничество между двата тима "орлетата" нямаха успех като гост на този стадион.

През първото полувреме домакините имаха 3-4 супер положения за гол от които обаче не се възползваха.

В 51-ата минута все пак обаче Локо стигна до попадение с което откри резултата. След центриране от корнер Бакалов бе на задната греда и с ножичен удар успя да реализира.

Три минути след това гостите изравниха, след като Младенов бе изведен на ръба на засадата от Башлиев и финтира стража на противника, за да реализира.

В 74-ата минута момчетата на Стефан Генов стигнаха и до пълен обрат. Костов надигра технично Горанов и от няколко метра не сгреши.

В 85-ата минута Райнов прехвърли с глава Костов и изравни резултата, но в 94-ата минута Младенов бе изведен от Траянов и прехвърли елегантно Ел Харуби за крайния обрат.

Локомотив Пловдив - Пирин 2:3
1:0 Бакалов 51
1:1 Младенов 54