Българският специалист Станимир Стоилов беше определен убедително за най-добър треньор във футболната Висша лига на Казахстан през 2016 година.

Стоилов изведе ФК Астана до трета поредна шампионска титла, спечели купата на страната и под негово ръководство отборът участва в групите на Лига Европа.

Той беше класиран на първо място от 23-а от 36-е участника в допитването на Професионалната футболна лига на Казахстан сред треньорските щабове от елита и получи 83 точки.

На второ място с 34 точки (4 първи места) е друг български спец Димитър Димитров, който изведе Иртиш до бронзовите медали в шампионата.

Наставникът на вицешампиона Кайрат Кахабер Цхададзе е класиран на трето място с 30 точки.

Стойчо Младенов, който води Атирау през последния сезон, получи 2 точки в анкетата и раздели последното 12-о място.