Монтана записа първа домакинска победа през пролетта. Тимът надигра с 2:1 Ботев /Пловдив/ в мач от 30-ия кръг на първа лига. Головете вкараха Стивън Петков и Петър Атанасов още през първото полувреме за домакините и Омар Кусоко в последните секунди но двубоя за гостите.

В 16-та минута домакините поведоха в резултата. Андреас Васев беше изведен по левия фланг на нападението на Монтана, центрира, Чворович остана под топката и Стивън Петков с глава изпрати топката в мрежата му за 1:0. Три минути по-късно домакините претендираха за дузпа заради игра с ръка на Балтанов в наказателното поле, но съдията Ангел Баялцалиев прецени, че не е имало умисъл в действията на бранителя.

В средата на първата част гостите загубиха топката в центъра на терена. Петър Атанасов я пое, напредна, стреля, но тя се отби в крак на бранител. Атанасов отново я овладя, навлезе в наказателното поле, преодоля Генев и сам срещу Чворович вкала за 2:0.

При първата си по-сериозна атака "канарчетата" пропуснаха да намалят. Ударът на Виана, изведен сам срещу Александров, бе спасен от вратаря на Монтана. Пловдивчани продължиха да атакуват, за да търсят промяна на негативния резултат. И отправиха няколко удара към вратата на домакините, но така и не успяха да стигат до гол преди почивката.

В началото на второто полувреме пловдивчани още по-често започнаха да поглеждат към вратата на Александров. Фернандо Виана беше изведен от омар Кусоко сам срещу вратаря на Монтана, но пропиля отличната възможност като стреля в аут.

В 74-та минута, след центриране от корнер Тодор Неделев стреля от въздуха, но топката срещна крак на защитник на Монтана. Въпреки превъзходството си ДканарчетатаУ рядко достигаха до опасни положения пред вратата на Александров. В даденото от съдията продължение Омар Кусоко от малък ъгъл вкара за крайното 2:1.

Монтана  - Ботев Пловдив 2:1
1:0 Стивън Петков 16
2:0 Петър Атанасов 22
2:1 Омар Кусоко 90+3

Монтана - Евгени Александров, Иван Михов, Диарасуба Бамба, Сантяго Вияфане, Бирахим Сар, Андреас Васев /65 - Даниел Генов/, Антони Иванов, Костадин Дяков, Сергей Георгиев /90+2 Марко Якулич/, Петър Атанасов, Стивън Петков /70 - Саер Сен/

Ботев - Иван Чворович, Радослав Терзиев, Виктор Генев, Лазар Марин, Цветомир Панов, Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола / 46 - Омар Кусоко /, Серкан Юсеин, Тодор Неделев, Феррнандо Виана /72 - Меледже Омнебес/, Антонио Вутов /84 - Милко Георгиев/