Черно море (Варна) се наложи с 2:0 над новака в Първа лига Септември (София) в контролна среща.

Варненци доминираха през цялото първо полувреме на мача, който се игра в Разлог, но изпуснаха една добра възможност.

След почивката столичани заиграха по-добре, ала след 60-ата минута отново Черно море взе инициативата и вкара два гола.

В 67-ата минута появилият се секунди по-рано на терена Борислав Балджийски открадна топката пред дъгата на наказателното поле и подаде към Георги Божилов, който асистира на Чунчуков и нападателят от точката на дузпата на празна врата откри резултата в полза на Черно море.

Столичани отговориха в 75-ата минута, когато след удар на младока Димитър Костадинов варненският вратар Иван Дюлгеров успя леко да отклони топката и тя срещна гредата.

Малко по-късно „моряците” нанесоха своя втори удар. Той бе дело на Николай Минков, който от границата на наказателното поле с плътен удар по земя изпрати топката в далечния ъгъл на вратата за 2:0 в 80-ата минута.

В 82-ата пък Георги Божилов с дълъг пас намери в предни позиции Чунчуков, който елегантно овладя във въздуха и се опита да прехвърли вратаря, но изстрелът му мина малко встрани.

До края нови попадения не паднаха и така „моряците” се поздравиха с успеха.

Стартов състав на Черно море: 33. Eмил Михайлов, 39. Витиня, 44. Илиас Хасани, 5. Стефан Станчев, 73. Ондрей Сукуп, 43. Орлин Старокин, 42. Мариян Огнянов, 21. Георги Илиев, 6. Александър Цветков, 18. Атанас Зехиров, 29. Марек Кузма;

Състав на Черно море за второто полувреме: 25. Иван Дюлгеров, 17. Мартин Костадинов, 5. Стефан Станчев, 6. Александър Цветков, 21. Георги Илиев, 24. Емил Янчев, 37.Ертан Томбак, 42. Мариян Огнянов, 18. Атанас Зехиров, 14. Георги Божилов, 38. Цветелин Чунчуков;