България загуби с 0:2 срещу Англия на старта на европейското първенство по футбол за юноши до 19 години, въпреки че родните национали създадоха редица положения и играха много силно в първите 45 минути. Поражението обаче ги оставя временно на последното място в група "Б", която включва още отборите на Холандия и Германия.

Мачът на "Михаил Мешки" започна с "гол от съблекалните" в полза на англичаните. Дуджон Стърлинг напредна по дясното крило и центрира ниска топка в наказателното поле в първата минута, а Мейсън Маунт, футболист на Челси, стигна първи до нея на близка греда и я вкара във вратата на Димитър Шейтанов. Българите отговориха четири минути по-късно, когато Светослав Ковачев центрира от ъглов удар и Петко Христов стреля с глава, но англичаните изчистиха топката със съвместните усилия на вратаря Арън Рамсдейл и капитана Джей Да Силва.

Между 18-та и 21-та минута България пропусна три шанса за гол. Първо Тонислав Йорданов пусна пас в наказателното поле, но Калоян Кръстев не успя да вкара топката във вратата, а след това Иван Тилев опита да прехвърли Рамсдейл с удар от воле, но вратарят на англичаните направи няколко крачки към вратата си и изби топката. При последвалия корнер Рамсдейл излезе погрешно и не успя да избие топката, а зад него бе Калоян Кръстев. Халфът на България обаче не я очакваше и направи нов пропуск, накарал го да сложи ръце на главата си.

Англия имаше възможност да поведе с два гола в 30-та минута, но Димитър Шейтанов бе на място. Голмайсторът Мейсън Маунт стреля много опасно към десния ъгъл на вратаря, който обаче се разтегна и направи великолепно спасяване. Само три минути по-късно българите бяха пред наказателното поле на англичаните за пряксвободен удар. Иван Тилев центрира топката, а Петко Христов отново стигна първи до нея и стеля силно с глава под гредата, но Рамсдейл спаси.

Началото на второто полувреме също бе лошо за българите. Голмайсторът Мейсън Маунт записа и асистенция, след като центрира от ъглов удар, а защитникът на Фулъм я засече в мрежата на Шейтанов за 2:0. След това англичаните наложиха контрол над играта, а българите така и не се съвзеха от втория гол. Мачът пък завърши при резултат 2:0.

България - Англия 0:2 (0:1)

0:1 Мейсън Маунт 1

0:2 Райън Сесеньон 48

стадион: "Михаил Мешки", Тбилиси

главен съдия: Ола Хобер Нилсен, Норвегия

жълти картони: Иван Тилев, Ивайло Климентов (България).

България: Димитър Шейтанов, Андреа Христов, Васил Добрев (76-Ивайло Климентов), Ангел Лясков, Петър Генчев, Ивайло Найденов, Тонислав Йорданов (54-Станислав Иванов), Светослав Ковачев (54-Георги Янев), Петко Христов, Калоян Кръстев и Иван Тилев.

Англия: Арън Рамсдейл, Дуджон Стърлинг, Джей Да Силва, Тайо Едун, Трево Чалоба, Еасах Сюлиман, Андре Дозел, Бен Бреретън (78-Лукас Нмеча), Мейсън Маунт, Райън Сесеньон (76-Айзък Бъкли-Рикетс) и Маркъс Едуърдс (83-Джейкъб Мадокс).