Нюкасъл продължава с възхода си и тимът постигна четвъртата си поредна победа във Висшата лига, след като надви у дома с 2:1 като домакин Уест Бромич Албиън.

Това стана в среща от 13-ия кръг на Висшата лига след която отборът на Алън Пардю е на 5-ото място в класирането с актив от 23 точки и тимът е само на точка от втория Ливърпул.

Срещата започна на много бавни обороти и през първите минути нямаше интересни положения пред двете врати.

В 36-ата минута обаче домакините стигнаха до попадение чрез Йоан Гуфран. Toй вкара кълбото в мрежата от близка дистанция. Французинът засече топката на далечната греда, след като бе оставен непокрит от противниковите бранители.

В 53-ата минута Крис Брънт изравни резултата и върна гостите в играта. Той отправи страхотна тупалка с левия крак, като при удара му топката се отклони в напречната греда, след което влезе в мрежата.

Муса Сисоко пък реализира победния гол за своите, разписвайки се в 57-ата минута.

Французинът отправи изключителен удар от 25 метра след хубав пас на Реми и заби топката точно в горния ъгъл на вратата, пазена от Боаз Майхил.