Евертън допусна изненадваща загуба като домакин с 2:3 от Кристъл Палас в отложен мач от английската Висша Лига.

Така "Карамелите" намалиха сериозно шансовете си да влязат в зона Шампионска Лига, тъй като вече изостават с една точка от четвъртия Арсенал.

Джейсън Пънчън откри резултата за гостите в средата на първото полувреме, след като Болазие проби до аутлинията и поднесе назад, а нападателят успя да прокара топката през купа от играчи.

Малко след началото на второто полувреме Скот Дан удвои резултата, засичайки с глава центриране от корнер.

В 61-та минута Стивън Нейсмит върна Евертън в мача, след като Лейтън Бейнс му свали с глава топката пред голлинията.

В 73-та минута обаче Камерън Джером възстанови преднината от два гола за Палас, след страхотна акция на Пънчън.

Пет минути преди края Кевин Миралас отново върна надеждите на Евертън. Той получи извеждащ пас от Рос Баркли и след щастлив рикошет топката попадна точно в него, след което заобиколи вратаря и вкара в мрежата.

В 4-та минута от 6-те минути допълнително време Миралас имаше още една възможност, но не уцели топката от въздуха в наказателното поле.

Така тимът на Тони Пюлис прекъсна серията от 7 поредни победи на Евертън и на своя страна практически си гарантира оцеляването във Висшата Лига