Нюкасъл продължава с възхода си във Висшата лига, след като постигна пети пореден триумф – 1:0 срещу Куинс Парк Рейнджърс.

Това е най-дългата успешна поредица на Свраките от пролетта на 2012-а, а още по-забележителното е, че в края на септември отборът бе последен, а мениджърът Алан Пардю пред уволнение.

Така активът на състава от североизток вече е 19 точки, с което той определено гледа и към местата в четворката.

Като цяло домакините действаха по-активно и усилията им бяха възнаградени в 78-ата минута, когато Муса Сисоко получи топка от Сами Амеоби и преодоля Робърт Грийн, за да реализира.

Лошата новина за домакините бе новата контузия на Райън Тейлър, който бе титуляр в първенството за първи път от 32 месеца, но напусна през първото полувреме с поредна травма в коляното.

Гостите от столицата направиха твърде малко в предни позиции и след шестата си поредна загуба навън, вече се смъкнаха на последно място с 8 точки, тъй като в друг мач Бърнли победи Стоук с 2:1 като гост и след втория си пореден успех увеличи актива си на 10 точки.