Нюкасъл Юнайтед победи с 3:0 като гост Хъл Сити в първия мач от 23-ия кръг на английското първенство.

Това е първа победа за "свраките" след назначението на Джон Карвър за мениджър на клуба до края на сезона. Успехът е първи за Нюкасъл като гост от ноември 2014 година насам.

Отборът от североизточна Англия има актив от 30 точки на 10-о място във Висшата лига, докато Хъл е в зоната на изпадащите с едва 19 спечелени точки до момента.

Реми Кабея откри резултата в полза на гостите пет минути преди почивката, възползвайки се от грешка в защитата на "тигрите".

В 50-ата минута Сами Амеоби реализира второ попадение с удар от далечна дистанция, а 12 минути преди края на редовното време Йоан Гуфран оформи класическата победа в полза на Нюкасъл.