Саутхемптън прекъсна поредицата си от 3 мача без победа във Висшата лига, след като измъкна 1:0 над Кристъл Палас у дома. Мачът бе от 28-ия кръг на Висшата лига.

След само точка от предишните си 3 срещи, Светците се смъкнаха на 6-о място в класирането, но сега увеличиха актива си до 49 точки и продължават да преследват място в четворката. Въпреки загубата Орлите имат 30 точки и засега са далеч от опасната зона.

В мача нямаше много положения, като малко преди почивката Грациано Пеле пропусна да открие, след като първи негов удар бе спасен от вратаря, а след това италианецът би неточно при добавката.

След почивката лондончани започнаха по-силно и Уилфред Заха можеше да ги изведе напред, но ударът му срещна гредата.

В крайна сметка в 83-ата минута удар на Уорд-Праус не бе уловен от вратаря Хулиан  Сперони, Садио Мане стигна пръв до топката и я копна над него, за да донесе важния успех на своя тим.

Успехът сложи край на серията на Палас от 5 поредни победи като гост във всички турнири.