Джонджо Шелви вкара гол от дузпа през второто полувреме, за да донесе точка на Суонзи за равенство 1:1 срещу Евертън в първия мач от 32-ия кръг на английското първенство по футбол.  С това "лебедите" запазиха осмото си място, докато "карамелите" останаха 12-и.

Евертън излезе напред в резултата в 41-та минута, когато Аарън Ленън се възползва от подаване на Джеймс Макарти и се разписа за 1:0.

Шеймъс Коулман обаче игра с ръка в наказателното поле на гостите от Ливърпул в 69-та минута, а Джонджо Шелви вкара от бялата точка за крайното 1:1.

Евертън, застрашен от изпадане в Чемпиъншип до миналия месец, вече е в серия от четири поредни мача без поражение. Суонзи пък днес изравни рекорда си по точки във Висшата лига - 47.