Лестър постигна 3 поредни победи във Висшата лига за първи път от 2000 година и мечтае сериозно за спасение.

Лисиците се наложиха над Суонси с 2:0 у дома в мач от 33-ия кръг на първенството и вече имат 28 точки, като се отлепиха от дъното за първи път от ноември и си изкачиха до 18-о място. Подемът в играта им обаче им дава надежди, че ще успеят да оцелеят, което допреди 2 седмици изглеждаше невероятно.

Леонардо Уйоа откри в 15-ата минута, когато Уес Морган го намери с дълъг пас и нападателят вкара. Домакините доминираха, но Каспер Шмайхел трябваше да прави ключово спасяване срещу Нелсон Оливейра.

Марк Олбрайтън и Андрей Крамарич бяха близо до второ попадение за домакините, но не успяха да вкарат и това почти можеше да им струва успеха, защото Оливейра се измъкна, но Шмайхел спаси с крак.

Лестър можеше да получи и дузпа за нарушение срещу Джейми Варди, преди в 89-ата минута Анди Кинг все пак да вкара, правейки добавка след свободен удар на Камбиасо и по този начин гарантира успеха на своя тим.