Евертън се класира за финала на традиционния турнир за Купата на Висшата лига в Азия, след като победи Стоук Сити след дузпи с 5:4.
След 90 минути двубоят завърши 0:0, което доведе до наказателни удари, в които Карамелите триумфираха. При предишното си участие в надпреварата през 2005-а те загубиха и двата си мача по този начин, но този път успяха да се справят по-добре.
Те доминираха през повечето време, но до почивката Одемвинге и Арнаутович пропуснаха чисти ситуации за Грънчарите. След паузата обаче, направените промени увеличиха предимството на Евертън.
Стивън Нейсмит и Жерард Деулофеу се включиха много добре и пропуснаха добри ситуации, а в последната минута и Ромелу Лукаку не успя да отбележи, след като останал сам срещу вратаря, би покрай гредата.
Все пак при дузпите всички играчи в синьо вкараха, докато Марко ван Гинкел не успя да преодолее Тим Хауърд и по този начин Стоук загуби и ще играе за трето място със загубили от другия мач между Арсенал и тим съставен от играчи на Сингапур, докато победителят ще играе срещу мърсисайдци.







Класическа рецепта за паста качо е пепе
Редица протести се проведоха в Лондон (СНИМКИ)
Фотоизложба за лешояди откриха в Софийския зоопарк
Централна емисия
Съдебната власт не е държава в държавата
Изкуственият интелект вече се използва масово - въпросът е как и доколко ефективно
Jeep направи Wrangler за Капитан Америка
Британци атакуват рекорда за най-бърз автомобил
Mercedes отряза китайци и американци за бронираната S-Class
Hyundai прави EV по-евтини, без за променя батериите
Радослав Великов-младши е на финал след драматичен обрат в Самоков
Артур Минев: Исках да изляза с българския флаг в дебюта си в UFC
Анатолий Малихин нокаутира Умар Каин и обяви край на кариерата си
Андреа Нисева донесе сребро за България от Европейското в Самоков
Как да разпознаем симптомите на артериалната хипертония?
Какво помага при колики?
Фондация „Нашите недоносени деца“ представя Харта на малките герои
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар