Стив Макларън стартира с равенство 2:2 престоя си в Нюкасъл, след като Свраките не съумяха да победят Саутхемптън.

Мачът беше интересен, с положения и пред двете врати и равенството изглежда закономерно с оглед на показаното.

Новото попълнение Джорджинио Вайналдум пропусна да открие за Свраките в началото, когато ударът му бе блокиран от Стивън Дейвис.

Светците показаха класата, която им помогна да завършат 7-и през миналия сезон и дръпнаха в 23-ата минута, когато Седрик Соарес центрира и Грациано Пеле вкара с глава.

Малко преди паузата обаче, равенството бе възстановено. Айдара опита центриране, получи се рикошет и топката прехвърли Стекеленбург, като пред голлинията Папис Сисе я отклони с гърди в мрежата.

Малко след почивката Мая Йошида пропусна да изведе Саутхемптън напред след статично положение. В ответната атака Нюкасъл поведе. Обертан бе изведен отдясно и центрира брилянтно за Вайналдум, който реализира с глава.

Саутхемптън обаче не се отказа и в крайна сметка стигна до равенството. В 79-ата минута влезлият от пейката Шейн Лонг се възползва от центриране и също с глава направи 2:2.

В края гостите биха могли дори да спечелят, като Садио Мане пропусна два шанса. Първо негов удар бе блокиран отлично от Джак Колбак, а след това изстрелът му с левия крак премина близо до целта.