Саутхемптън постигна първа победа през новия сезон във Висшата английска лига. "Светците" спечелиха с 3:0 у дома срещу Норич Сити в среща от четвъртия кръг, а с два гола се отличи сърбинът Душан Тадич.

"Канарчетата" играха с човек по-малко от 31-ата минута на двубоя, когато десният бек Стивън Уитакър получи втори жълт и съответно червен картон.

Грациано Пеле откри резултата в полза на домакините в добавеното време на първата част. Пеле се разписа с удар отблизо след пас на Садио Мане.

След почивката превъзходството на Саутхемптън продължи и в 64-ата минута Тадич вкара второто попадение след центриране на Мане.

Само три минути след това Душан Тадич оформи класическия успех за "светците", разписвайки се на празна врата, след като вратарят Джон Руди изби удар с глава на Грациано Пеле.

След този успех Саутхемптън се намира на десето място в класирането с актив от 5 точки. Норич заема 14-а позиция с 4 точки.