Уест Хям записа първата си победа у дома във Висшата лига, след като удари Нюкасъл с 2:0.

Чуковете, които победиха до момента като гости Арсенал и Ливърпул, но паднаха от Лестър и Борнемут в Източен Лондон, вече са 5-и с 9 точки. Свраките остават с 2, като поражението дори ги смъкна на последна позиция.

В герой за победителите се превърна полузащитника Дмитри Пайе, който отбеляза и двата гола. Французинът откри в 9-ата минута, когато се разписа със страхотен удар извън наказателното поле.

Малко след почивката той отбеляза и второто попадение. Виктор Моузес проби и стреля в гредата, след което за Пайе нямаше проблем да вкара. Уест Хям пропусна още няколко положения, а и Нюкасъл имаше шансове, но вратарят Антъни Рандолф спаси всичко.

Няколко минути преди края в игра за домакините се появи и нападателя Анди Каръл, който няколко месеца лекуваше контузия и не бе играл от февруари. Бившият футболист на Нюкасъл бе посрещнат с овации и аплодисменти от феновете и със сигурност дава различна опция за нападението на Славен Билич.