Съндърланд победи с 3:0 у дома срещу местния си съперник Нюкасъл в мач от десетия кръг на английската Висша лига.

Гостите играха по-активно преди почивката, но в самия край на първата част беше отсъдена спорна дузпа в полза на "черните котки" за нарушение в наказателното поле на Фабрисио Колочини срещу Стивън Флетчър. Защитникът на Нюкасъл получи директен червен картон в тази ситуация, а Адам Джонсън реализира хладнокръвно отсъденото най-тежко наказание във футбола.

След почивката домакините бяха по-активни и Били Джоунс се разписа отблизо за 2:0 в 66-ата минута.

Четири минути преди края Флетчър след асистенция на Юнес Кабул се разписа за крайното 3:0, а един път и гредата помогна на Нюкасъл да избегне още по-тежко поражение.

Победата е първа за Съндърланд през новия сезон. "Черните котки" се изкачиха на 18-о място в класирането с актив от 6 точки.

Нюкасъл е на 19-а позиция също с 6 точки. Головата разлика на Съндърланд е по-добра от тази на "черно-белите".