Серията на Джейми Варди от 11 поредни мач с отбелязан гол приключи, но и това не спря Лестър.

Лисиците разиха домакините от Суонси с 3:0 и са еднолично на първо място в класирането с 32 точки. Нападателят игра силно и се отчете с асистенция, но не успя да удължи головата си серия.

Този път героят се казваше Риад Марез, който реализира и трите попадения за своя тим. Поредната загуба пък почти сигурно ще означава уволнение за мениджъра на Лебедите Гари Монк, чийто тим е на 4 точки от опасната зона.

Марез откри в 5-ата минута след корнер, макар че топката по скоро се удари в него, преди да влезе във вратата.

В средата на първото полувреме алжирецът реализира за втори път, въпреки че останаха съмнения за засада.

След паузата той оформи хеттрика си след контра и асистенция на Варди. Домакините удариха две греди чрез Ки и Сигурдсон, но са с една победа в 11 мача и нещата в южен Уелс не вървят никак добре.