Лестър допусна нова загуба във Висшата лига и все по-сериозно гледа към зоната на изпадащите.

Шампионите паднаха при гостуватето си на Съндърланд с 1:2, който от своя страна записа трета победа в 4 мача и с 11 точки гледа към изкачването в  класирането. Лисиците са с 13.

Роберт Хут си вкара автогол след корнер и даде аванс на Черните котки в средата на втората част, а след това и Джърмейн Дефо отбеляза дежурното си попадение, за да удвои. Оказаки върна един гол за Лестър, но той не бе достатъчен и тимът вече в 5 поредни мача е без победа.

В друг мач Кристъл Палас отложи уволнението на мениджъра си Алан Пардю, разбивайки Саутхемптън с 3:0. Орлите прекъснаха серия от 6 поредни загуби и вече имат 14 точки.

Кристиан Бентеке откри след грешка на вратаря Фрейзър Форстър в 33-ата минута, а само 3 минути след това Джеймс Томкинс вкара след корнер. Малко преди края Бентеке вкара второто си попадение след добра работа на Джейсън Пънчън.