Евертън записа третата си поредна и прати Кристъл Палас в зоната на изпадащите, след като спечели с 1:0 насред „Селхърст Парк”.

Карамелите доминираха и продължиха с доброто си представяне напоследък, като вече имат 36 точки и са 7-и. Орлите пък са без успех при Сам Алърдайс и с 16 точки са 18-и.

Шеймъс Колман се превърна в герой, след като вкара в 87-ата минута, когато се включи напред и бе изведен отлично от Том Дейвис, а след това реализира с удар покрай Уейн Хенеси.

Домакините протестираха, че съдията Антъни Тейлър и трябвало да спре играта, тъй като Джефри Шлуп е трябвало да получи лекарска помощ, но той не го направи, след като играчът се премести отвън в пределите на терена.

Ромелу Лукаку удари гредна при една ситуация, а Хенеси се намеси решаващо след удари на Миралас и Фунес Мори. Най-доброто положение за Палас дойде през първото полувреме, когато Кристиан Бентеке удари греда.

Лондончани обаче записаха четвърта поредна загуба и имат само един успех в първенството от края на септември.