Евертън продължи със силното си представяне и успя да спечели за 6-и път в последните си 9 мача. След 2:0 срещу Съндърланд у дома Карамелите продължават да се надяват, че ще настигнат отборите пред себе си.

Засега хората на Роналд Куман остават 7-и с 44 точки, като са на 4 от Манчестър Юнайтед, който е и с мач по-малко. Карамелите обаче са без поражение в 9 последователни срещи и без съмнение са в отлична форма.

Идриса Гей вкара първия си гол за мърсисайдци, когато в 40-ата минута се възползва от подаване на Шеймъс Колман и отбеляза, за да завърши една хубава атака. Преди това Том Дейвис бе стрелял в гредата.

Ключовият момент бе в 80-ата минута, когато Джърмейн Дефо стреля в гредата и Черните котки се разминаха с изравняването, а секунди след това Ромелу Лукаку реализира за 2:0. Това бе попадение №60 на белгиеца във Висшата лига, с което той изравни клубния рекорд на Дънкан Фъргюсън.

Поражението остави Съндърланд на последно място с 19 точки, като тимът има една победа в последните си 9 срещи.