Франция удари Англия 3:2 в голово шоу в Париж. Приятелският мач на "Сен Дени" мина под знака почитта към загиналите в терористичните атаки на Острова преди месец и половина, но въпреки това звездите в двата отбора предложиха голямо зрелище.

Гостите поведоха с гол на Хари Кейн, но защитниците на "петлите" Юмтити и Сидибе обърнаха резултата до почивката. В началото на второто полувреме Англия изравни след точен удар от дузпа на Кейн, а при нарушението Рафаел Варан бе изгонен.

Въпреки че играха цяло полувреме с човек по-малко, французите намериха сили за победен гол в края на мача, гол на Осман Дембеле.

Домакините започнаха мача по-добре и още във 2-ата минута вратарят на Англия Том Хийтън имаше работа след опасен далечен удар на Тома Лемар, но спаси сигурно. Командата на Гарет Саутгейт отвърна ударно и 9-та минута откри резултата.

Стърлинг с елегантен пас с пета изведе на фланга Бертранд, който намери Кейн на метри от вратата и голмайсторът на Тотнъм опъна мрежата зад Лорис. Французите опитаха мигновен ответен удар, но гол на Оливие Жиру бе отменен заради засада.

Последваха пропуски на Осман Дембеле и отново Жиру, преди "петлите" все пак да поразят вратата на съперника. В 22-ата минута Жиру стреля с глава, Хийтън изби, но топката попадна на крака на Юмтити, който от 7-8 метра вкара за 1:1.

Само десетина минути по-късно англичаните можеше отново да поведат в резултата, но Ерик Дайър от точката за дузпа не успя да уцели вратата. В края на полувремето Франция стигна до обрата. Хийтън извади коварен удар на Дембеле, но топката попадна в Сидибе, който безпощадно заби топката в мрежата за 2:1.

След почивката Англия започна ударно с гол от дузпа. Деле Али се измъкна сам срещу вратаря, но бе съборен от Варан и реферът Давиде Маса посочи бялата токча. След консултация секунди по-късно италианския съдия показа директен червен картон за защитника. Хари Кейн бе точен с удар в средата и изравни - 2:2.

Въпреки че, игра с човек по-малко Франция постепенно взе инициативата и създаде няколко опасности пред вратата на съперника. В 71-ата Мбапе получи топката в наказателното поле, финтира противников защитник и стреля мощно, но намери напречната греда.

Тома Лемар опита добавка по диагонала, но резервата на вратата Джак Бътланд парира удара. В 78-ата минута Франция вкара трети гол - след поредната силна атака Мбапе подаде в наказателното поле отдясно на Дембеле, който с диагонален удар простреля Бътланд за 3:2. До края на мача Мбапе можеше да довърши съперника с четвърти гол, но Бътланд спаси и предотврати по-голяма загуба.

Франция - Англия 3:2