Тотнъм започна с победа Висшата лига на Англия, след като надигра с 2:0 като гост новака Нюкясъл на „Сейнт Джеймсис Парк“. Вицешампионите срещнаха доста трудности през първото полувреме, но след почивката безумен червен картон на Джонджо Шелви от „свраките“ оправи нещата. След това Деле Али даде аванс на „шпорите“ в 61-та минута, а Бен Дейвис удвои много бързо след това.

Двата отбора изиграха скучно първо полувреме, което няма да се запомни с нищо по-интересно. Простотията на Шелви в 48-та минута раздвижи нещата. Полузащитникът настъпи абсолютно излишно легналия на тревата Деле Али и то при спряла игра. Главният рефер се посъветва с помощниците си, след което беше категоричен – червен картон на Шелви.

Това улесни задачата на Тотнъм и играчите на Маурисио Почетино овладяха инициативата. Голът падна чак в 61-та минута, когато Кристиан Ериксен намери с прекрасно подаване Деле Али зад защитата на домакините и английският национал от въздуха засече топката в мрежата за 1:0.

Само 9 минути по-късно Тотнъм удари за втори път. „Шпорите“ изградиха страхотна атака с по едно подаване, а финалното докосване бе на левия бек Бен Дейвис. Уелсецът някак бе в наказателното поле на Нюкясъл и след ново подаване на Ериксен реализира с десния крак.

До края на мача Тотнъм владееше инициативата и можеше да вкара още голове. В добавеното време на срещата Хари Кейн удари греда, което му попречи да открие сметката си за сезона. Домакините също имаха няколко положения, но така и не намериха верният път към вратата на Юго Лорис.

Нюкясъл – Тотнъм 0:2

0:1 Деле Али 61‘

0:2 Бен Дейвис 70‘

Нюкясъл: Елиът, Манкийо, Лежюн )34 – Шансел), Кларк, Дъмет (8 – Леселес), Шелви, Хейдън, Ричи, Перес, Атцу, Гейл (76 – Мерино)

Тотнъм: Лорис, Дейвис, Фертонген, Алдервайрелд, Уолкър-Паркър, Дайър, Дембеле (90 – Хигинс), Сисоко (58 – Сон), Али, Ериксен, Кейн