Англия се измъчи сериозно при гостуването си на Малта в Група F на световните квалификации, но победата с 4:0 не говори много за това. След нулево първо полувреме Хари Кейн (53) даде аванс на “Трите лъва”. Чак в края Райън Бертранд (86), Дани Уелбек (91) и отново Кейн (90+2) направиха успеха на англичаните разгромен.

В останалите срещи от групата Шотландия надигра убедително с 3:0 като гост Литва, докато Словакия победи с 1:0. Англичаните остават на първото място със 17 точки от 7 мача, пред Словакия (15), Словения и Шотландия по 11, Литва (5) и Малта (0).

В отсъствието на Уейн Рууни, който прекрати кариерата си в националния отбор, Джордън Хендерсън изведе “Трите лъва” с капитанската лента. На вратата пък очаквано застана Джо Харт.

Англичаните имаха сериозно предимство през целия мач, но домакините се бяха прибрали много добре в своята половина и не оставяха никакви пространства за противника си. Хората на Гарет Саутгейт обаче така и не успяха да реализират през първата част.

“Трите лъва” все пак счупиха бетона в 53-та минута. След постепенна атака топката стигна в наказателното поле до Деле Али, който вместо да стреля от удобна позиция, намери Хари Кейн. Нападателят с техничен удар преодоля Хог и вкара за 1:0. Малко преди това домакините можеха да поднесат изненадата, но удар на Шембри мина на сантиметри от страничната греда.

Този гол успокои англичаните, който контролираха събитията до края на мача. В последните минути пък гарда на домакините падна и “Трите лъва” се позабавляваха с плячката си. Райън Бертранд започна головата фиеста в 86-та минута, а в първата минута на добавеното време Дани Уелбек вкара за 3:0 след пас на Хари Кейн. Самият Кейн реализира второто си попадение малко след това за крайния резултат.

Така “Трите лъва” продължи серията си и вече 18 поредни мача нямат загуба в световните квалификации.

Малта - Англия 0:4

0:1 Хари Кейн 53’

0:2 Райън Бертранд 86’

0:3 Дани Уеблек 90+1’

0:4 Хари Кейн 90+2’

Малта: Хог, Магпи, Борг, Агиус, Фенек (83 - Фенех), Шембри (87 - Мифсуд), Мускат, Фаругиа, Кристинсен, Зерафа (75 - Камилиери), Пизани

Англия: Харт, Уокър, Кейхил, Джоунс, Бертранд, Ливърмор, Хендерсън, Оклейд-Чембърлейн (76 - Уелбек), Стърлинг (46 - Рашфорд), Деле Али (69 - Варди), Кейн