Англия постигна изключително важна победа след обрат с 2:1 при домакинството си на Словакия насред "Уембли" в световна квалификация от Група F.

След този успех "Трите лъва" са лидери в класирането, след като се разправиха с прекия си конкурент за първото място.

Британците имат 20 точки в актива си, а словаците са втори с пет по-малко.

Гостите откриха чрез Лоботка в 3-ата минута, но все пак домакините показаха характер и стигнаха до обрата с попадения на Дайър и Рашфорд в 37-ата и 59-ата минути.

Срещата започна прекрасно за гостуващия тим и още в 3-ата минута Словакия откри резултата.

Немец намери с прекрасно подаване зад защитата Лоботка и последният останал сам срещу вратаря успя да го матира с много техничен удар от близка дистанция.

Броени минути след попадението се наложи стражът на словаците да спасява силен удар на Рашфорд, който пробва късмета си от известна дистанция.

Постепенно домакините засилиха натиска си и в 22-ата минута Али засече центриране с глава и бе близо до това да се разпише, но Дубравка отново се намеси много добре.

В 35-ата минута пък Рашфорд от добра позиция стреля встрани вратата, но все пак домакините стигнаха до изравнителен гол, който бе дело на Дайър само две минути по-късно.

Той вкара фантастичен гол, след като по изключителен начин засече топката на близката греда и я прати в близкия ъгъл, за да изненада неприятно стража на словаците.

До почивката стражът на Словакия спаси още две отлични положения.

Няколко минути след подновяването на играта Окслейд-Чембърлейн принуди противниковия страж да показва рефлекс.

Все пак обаче домакините стигнаха до така желаното попадение за обрата, а то бе дело на Рашфорд, който в 59-ата минута отправи страхотен "снаряд" от границата на наказателното поле.

Минути след гола Уолкър имаше шанс да убие всякаква интрига, но от десетина метра стреля над напречната греда.

До самия край на мача нямаше повече голове и резултатът се запази.

АНГЛИЯ - СЛОВАКИЯ 2:1