Месец август отмина и Хари Кейн започна да вкарва. Нападателят на Тотнъм се разписа на два пъти и така изведе Шпорите до комфортен успех с 3:0 на терена на Евертън. Това бяха първите му голове за кампанията, след като не успя да реализира и в трите двубоя преди международната пауза.

Голмайсторът откри в 28-ата минута, след като при опит по-скоро за центриране, топката спря в мрежата на домакините. Това бе гол №100 за голмайстора на Шпорите с екипа на тима.

В 42-ата минута Кристиан Ериксен удвои след добавка, а веднага след подновяването на играта за второто полувреме Кейн направи 3:0 след отличне центриране на Бен Дейвис и великолепен удар.

След това за лондончани нямаше проблеми и така те спечелиха и второто си гостуване за кампанията, като имат 7 точки в актива си. Карамелите пък загубиха за втори път поред и остават с 4, като определено разочароваха срещу два от водещите отбори.